Bir Tablonun Uyarlama Menüsü Nasıl Bulunur?Okuma süresi 2 dakika

Merhabalar,

Bu yazımızda, SAP ile ilgili olan kişilerin sıkça karşılaştıkları sorunlardan biri olan, bir tabloya ait uyarlama menüsünün nasıl bulunacağını anlatacağım.

SAP Sisteminde T ile başlayan bir tablo adı var ise, bilinmelidir ki bu tablonun mutlaka bir uyarlama menüsü vardır.

SPRO işlem yolu üzerinden baktığınızda yüzlerce uyarlama menüsü görebilirsiniz. Bu durumda menü yolunu bulamıyor iseniz, işinizin çok zor olacağı bir gerçektir. Bundan dolayı SAP Sistemi, kullanıcılara kolaylık olması için tabloya ait uyarlama menülerini size sunabilmektedir.

Bunun için yapmanız gereken SM30 işlem kodu çalıştırarak ilgili menüde Tablo alanına elinizde bulunan tablo adını yazıp, Uyarlama butonuna basmanız gerekmektedir.

Tablo/Görünüm alanına tablo adını yazıp Uyarlama butonuna basınız.

Uyarlama butonuna bastıktan sonra karşınıza bu sefer proje ekranı gelecektir. Bu ekran üzerinde, proje belirtimi olmadan devam et butonuna tıklıyoruz.

Proje Belirtimi Olmadan Devam butonuna basılır.

Açılan sonraki ekranda, ilgili tablo ile ilişkili olan uyarlama ekranları çıkar. Sizin yapacağınız işlem ile ilgili olan uygun uyarlama ekranını bularak ilgili uyarlama menüsünün üzerine çift tıklayabilir veya seçip ok tuşuna basabilirsiniz.

Yapacağınız işlem ile ilgili olan sap uyarlama menüsü üzerine çift tıklayabilir veya seçip ok tuşuna basabilirsiniz.

Bir sonraki adımda, seçmiş olduğunuz uyarlama ekranının SPRO menüsü üzerindeki menü yolunu bulabilirsiniz.

SPRO üzerindeki menü yolunu çalıştırarak uyarlama ekranına ulaşabilirsiniz.

Bu yazının sapuzman.com sitesine ait olup, kaynak gösterilmeden paylaşılmaması rica olunur.

Linkedin Resim
Bu Yazıyı Beğendiniz mi?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Sizde 3.000 kişinin üzerinde bulunan abonelerimiz arasına katılın. Abone olarak yeni eklenen içeriklerimizden anında haberdar olursunuz
E-Mail adresiniz sapuzman.com dışında 3 tekil veya tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır
Umut Demirci hakkında 175 makale
1986 yılında Kocaeli'nin Darıca ilçesinde dünyaya geldim. Bahçeşehir Üniversitesi, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünü başarılı bir şekilde tamamladım. Üniversite yıllarında çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ve bilişim projeleri içerisinde görev aldım. Üniversiteyi tamamladıktan hemen sonra 2010 yılında başladığım ERP sektöründe, SAP PMO (Proje Yönetim Ofisi) Takım Lideri olarak çalışmaya devam etmekteyim. Daha detaylı bilgi için Hakkımda menüsünü kullanabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir