SAP Sistemi Versiyonunu ve SAP Netweaver Versiyonunu Nasıl Öğrenebilirim?Okuma süresi 3 dakika

Merhabalar,

Bu yazımızda, SAP Sistem Versiyonunuzu ve SAP Netweaver Versiyonunu nasıl öğrenebileceğinizden bahsedeceğiz.

Öncelikle SAP Versiyonu ve SAP Netweaver Versiyonu nedir bunlardan bahsedelim.

SAP günden güne gelişen, yeni çözümler üreten bir ERP programıdır. SAP yayınladığı her yenilikte bazı sistem gereksinimlerinin olması gerektiğini belirtir.

Örneğin SAP Hana veya bilinen adı ile S4Hana projesi geçişi yapmak istediğinizde, eğer sıfır bir proje başlangıcı yapmıyor iseniz, yani sıfır bir sunucuya S4Hana sistemini kurmuyor iseniz, mutlaka sisteminizin belirli bir versiyonda ve EHP paketine sahip olması gerekir ki Hana upgrade’ni yapabilesiniz. Eğer sistemleriniz Hana sisteminin istediği versiyon ve EHP paketinde değil ise sistemlerinizin öncelikle Hana’nın istediği versiyon ve EHP paketine yükseltilmesi gerekir. Akabinde Hana geçişi yapılır.

İşte SAP versiyon uyumluluğunu ve versiyon güncellemelerini, SAP ERP sisteminin stabil bir şekilde çalışabilmesi için sürekli yeni versiyon ve paketler üreterek müşterilerine sunar.

Bu yazımızda dediğim gibi sistem versiyon ve netweaver sürümünü nasıl öğrenebileceğinizi anlatacağım.

SAP Versiyon sürümünüzü öğrenmek için yapmanız gereken, SAP Sisteminize giriş yaptıktan sonra, üst menüde yer alan Sistem–> Durum menüsüne girmeniz gerekmektedir.

SAP Menü yolunda Sistem –> Durum menüsüne gidilir.

Açılan ekran üzerinde belirtilen butona basılarak sistem bilgilerine erişilir.

Ürün Versiyonu alanındaki butona basılır. Bazı versiyonlarda Ürün Versiyonu alanında ilgili versiyon bilgisi yazabilir.

Açılan ekran 2 sekmeden oluşmaktadır. Aşağıdaki ekran görüntüsünde de görüldüğü gibi Installed Product Versions sekmesi üzerinden SAP ERP ve SAP NETWEAVER alanında yazan versiyon bilgileri sizin SAP ERP ve Nerweaver versiyonunu göstermektedir.

SAP ERP Versiyonumuz 6.0 Versiyonudur. SAP Netweaver Versiyonu ise 7.5 Versiyonudur.

Diğer sekme olan, Installed Software Componet Version sekmesinde ise Basis ve Application Componentlerinin Relase ve Service Pack (SP) Level’larını görüntüleyebilirsiniz. 

Örneğimizde Basis Componentinin 750 Relase ve 0006 Service Pack Level’ında iken, Application Componenti 618 Release ve 0005 Service Pack Level’ındadır.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Sizde 3.000 kişinin üzerinde bulunan abonelerimiz arasına katılın. Abone olarak yeni eklenen içeriklerimizden anında haberdar olursunuz
E-Mail adresiniz sapuzman.com dışında 3 tekil veya tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır
Sosyal Medya Hesaplarımız
0 0 vote
Article Rating

SAP Eğitimi İçin Tavsiye

SAPUZMAN.COM Blog sitemiz, siz değerli ziyaretçilerimiz için EDUANKA  firması ile özel bir anlaşma yapmış bulunmaktadır. EDUANKA Eğitim firması ile iletişime geçerek, kendilerine sapuzman.com sitesi üzerinden ulaştığınızı bildirmeniz durumunda, EDUANKA tarafından verilen eğitimlerden özel indirim hakkına sahip olacaksınız.

Online ve/veya yüz yüze, Kurumsal, Grup ve Bireysel eğitim alabilirsiniz.

Kendileri ile iletişime geçebilmek için yapmanız gerekenler, buraya tıklayarak EDUANKA firmasının web sitesine ulaşıp ilgililer ile iletişime geçebilir, veya 0 552 240 00 57 numaralı telefonu arayabilir, genel sorularınızı bilgi@eduanka.com mail adresine iletebilirsiniz.

Aşağıdaki linkler üzerinden eğitmen cv’sine ve modül eğitim müfredatlarına daha kolay ulaşabilirsiniz.

Umut Demirci hakkında 273 makale
1986 yılında Kocaeli'nin Darıca ilçesinde dünyaya geldim. Bahçeşehir Üniversitesi, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünü başarılı bir şekilde tamamladım. Üniversite yıllarında çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ve bilişim projeleri içerisinde görev aldım. Üniversiteyi tamamladıktan hemen sonra 2010 yılında başladığım ERP sektöründe, SAP Sipariş Planlama&Müşteri Hizmetleri ve Master Data Birim Yöneticisi olarak çalışmaya devam etmekteyim. Daha detaylı bilgi için Hakkımda menüsünü kullanabilirsiniz.
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Anıl
Anıl
3 ay önce

Lisans yılı nasıl 9999 yıl olarak gözüküyor ?