Vergi İlişkili Olmayan Şirketlere Vergi Göstergelerinin Tayini Nasıl Yapılır?Okuma süresi 1 dakika

Merhabalar,

İhracat yapan firmalarda yada vakıf dernek gibi kurumlarda bazı durumlarda vergi mükellefiyeti olmamaktadır. Bu konu ile ilgili olarakta SAP sisteminde bu şirketleri vergi ilişkisi olmadığını belirten bir işlem kodu bulunmaktadır.

Bu menü ile vergi ilişkisi olmayan muhasebe kayıtlarında şirket kodu bazında vergi göstergeleri tanımlaması yapılabilir.

Menü Kodu : OBCL
Meni Yolu : SPRO / Mali Muhasebe / Mali Muhasebe Temel Ayarlar / Katma Değer Vergisi / Kayıt / Vergi ile İlişkili Olmayan İşlemler için Vergi Göstergesi Tayini

Vergi ilişkili olmayan şirket koduna indirilecek KDV için V0, hesaplanan KDV için A0 göstergeleri girilir.

Linkedin Resim
Bu Yazıyı Beğendiniz mi?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Sizde 3.000 kişinin üzerinde bulunan abonelerimiz arasına katılın. Abone olarak yeni eklenen içeriklerimizden anında haberdar olursunuz
E-Mail adresiniz sapuzman.com dışında 3 tekil veya tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır
Umut Demirci hakkında 240 makale
1986 yılında Kocaeli'nin Darıca ilçesinde dünyaya geldim. Bahçeşehir Üniversitesi, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünü başarılı bir şekilde tamamladım. Üniversite yıllarında çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ve bilişim projeleri içerisinde görev aldım. Üniversiteyi tamamladıktan hemen sonra 2010 yılında başladığım ERP sektöründe, SAP PMO (Proje Yönetim Ofisi) Takım Lideri olarak çalışmaya devam etmekteyim. Daha detaylı bilgi için Hakkımda menüsünü kullanabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir