SAP LAMA (SAP Landscape Management) Nedir?

SAP LAMA yani SAP Landscape Management, on-prem, public veya private cloud ve hybrid ortamlarda çalışan SAP ekosistemlerinizin yönetim ve işlemlerini basitleştirmenize, otomatikleştirmenize ve merkezileştirmenize yardımcı olabilen bir yönetim çözümüdür.

SAP LAMA ile SAP Sistemlerinizde tekrarlayan, zaman alıcı yönetim görevlerini otomatikleştirmenize ve süreçleri özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlamanıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra, operasyonlarınızı merkezileştirmenize ve tek bir kullanıcı arayüzü aracılığıyla manzara genelinde görünürlük kazanmanıza yardımcı olur.

SAP Landscape Management (SAP LaMa)

SAP LAMA Cloud (SAP Landscape Management Cloud)

 • SAP Landscape Management Cloud, IaaS bulut ortamlarındaki maliyetleri azaltmaya yardımcı olan yeni bir yazılım hizmeti (SaaS) ürünüdür.
 • SAP Landscape Management Cloud ile bulut altyapı sağlayıcıları üzerindeki SAP çözümlerinin operasyonlarını ve ölçeklenebilirliğini yönetmenize olanak sağlar.
 • Geniş bulut altyapılarının karmaşıklığını azaltılmasına ve ilgili bulut altyapı maliyetlerinde önemli bir tasarruf sağlar.

SAP Landscape Management Kullanmanın Avantajları

 • Daha Düşük İşletme Gideri: Zaman alan, tekrarlayan ve hataya açık görevleri otomatikleştirerek maliyetleri azaltır ve zamandan tasarruf sağlar.
 • Güvenli Sistem İşlemleri: Yetkilendirme ve kayıt tutma özelliklerinden faydalanan kapsamlı uyumluluk, denetim ve işletme güvenlik özellikleri ile güvenli bir şekilde çalışmaya olanak tanır.
 • Dijital Dönüşüme Destek: SAP HANA ve SAP S/4HANA için gelişmiş özellikleri kullanarak ve önde gelen bulut sağlayıcılarıyla entegre olarak, organizasyonda dijital dönüşümü mümkün kılar.
 • Şeffaf Topoloji ve Landscape Deneyimi: Gösterge panoları ve gelişmiş görselleştirme özelliklerini kullanarak SAP Landscape’de kolay görünürlük elde edilir.

SAP Landscape Management Cloud Kullanmanın Avantajları

 • Optimize Ölçeklendirme: Talep üzerine altyapı IT kültürel değişimini desteklemek için doğru boyutlandırma yönetimi sunar.
 • Daha Verimli İşlemler: Desen odaklı planlama ve otomasyon ile operasyonel verimliliği ve işletme çevikliğini artırır.
 • Güvenilir Maliyet Tahminleri: Gömülü analitiklerle IaaS bütçe tahmini yapmanıza ve planlamasını geliştirmenize olanak sağlar.
 • Daha Az Karbon Ayak İzi: Otomatik SAP çözümü ölçeklendirme rutinleri ile karbon ayak izinizi azaltmanıza yardımcı olur.

SAP LAMA ile ilgili eğitim videolarına buraya tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Sizde 3.000 kişinin üzerinde bulunan abonelerimiz arasına katılın. Abone olarak yeni eklenen içeriklerimizden anında haberdar olursunuz
E-Mail adresiniz sapuzman.com dışında 3 tekil veya tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır
Sosyal Medya Hesaplarımız
Umut Demirci hakkında 318 makale
1986 yılında Kocaeli'nin Darıca ilçesinde dünyaya geldim. Bahçeşehir Üniversitesi, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünü başarılı bir şekilde tamamladım. Üniversite yıllarında çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ve bilişim projeleri içerisinde görev aldım. Üniversiteyi tamamladıktan hemen sonra 2010 yılında başladığım ERP sektöründe, SAP Sipariş Planlama&Müşteri Hizmetleri ve Master Data Birim Yöneticisi olarak çalışmaya devam etmekteyim. Daha detaylı bilgi için Hakkımda menüsünü kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*