Bilginiz Olmadan SAP Tablo Adları Nasıl Bulunur?

SAP Sistemi ile ilgilinenen teknik uzmanlar, key user adını verdiğimiz anahtar kullanıcılar ve SAP teknolojilerine ilgi duyan kişilerin çoğu zaman şu SAP tablosunda bir kayıt göremiyorum yada şu SAP Tablosuna kayıt atmış gibi cümleler duyarsınız. SAP Tablo adları anlamlı kelimelerden oluşmadığı için, sürekli kullanılmadığı durumlarda akılda kalması zor olabildiğinden, genelde tablo isimleri unutulabilir. Diğer bir senaryo ise, konu ile ilgili bildiğiniz tablo ismi dışında farklı tablo isimlerine de ihtiyacınız olabilir, ancak tablo isimlerini bilmediğiniz için ilgili tablo ismini ve datalarını alabilmeniz zorlaşacaktır.

Bu durumda, SAP imdadımıza yetişerek sizlere girdiğiniz anahtar kelimelere göre ilgili tablo listesini kullanımınıza sunabilmektedir.

SAP Tablo Adları Nasıl Bulunur?

SAP Sisteminde SE16T – Merkezi Başlangıç Ekranı Arama İşlemi işlem kodunda aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilen Tablo Ara alanında yer alan İşlevi Yürüt satırının sonunda yer alan çalıştır butonuna basılır.

sap tablo

Sağ bölümde açılan ekranda, arama yapmak istediğiniz anahtar kelimeleri girip enter tuşuna basabilirsiniz.

sap tablo

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görüldüğü gibi, masraf anahtar kelimesinin tanımında geçtiği standart ve z’li tablo isimlerinizi kolaylıkla bir liste halinde alabilirsiniz.

SAP Tabloları ile ilgili ayrıca aşağıdaki yazılarımızı da ziyaret edebilirsiniz.

SAP hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayınız.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Sizde 3.000 kişinin üzerinde bulunan abonelerimiz arasına katılın. Abone olarak yeni eklenen içeriklerimizden anında haberdar olursunuz
E-Mail adresiniz sapuzman.com dışında 3 tekil veya tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır
Sosyal Medya Hesaplarımız
Umut Demirci hakkında 318 makale
1986 yılında Kocaeli'nin Darıca ilçesinde dünyaya geldim. Bahçeşehir Üniversitesi, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünü başarılı bir şekilde tamamladım. Üniversite yıllarında çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ve bilişim projeleri içerisinde görev aldım. Üniversiteyi tamamladıktan hemen sonra 2010 yılında başladığım ERP sektöründe, SAP Sipariş Planlama&Müşteri Hizmetleri ve Master Data Birim Yöneticisi olarak çalışmaya devam etmekteyim. Daha detaylı bilgi için Hakkımda menüsünü kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*