SAP Sisteminde Tüm Raporları Nasıl Görebilirim? SAP Sisteminde Yetkili Olduğum Raporları Nasıl Görebilirim?Okuma süresi 1 dakika

SAP Modül Egitimleri, Sap Modul Kursları, Meltem Önal

Merhabalar,

Tüm SAP Kullanıcılarının işine yarayacak bilgiler ile uzunca bir süredir ara verdiğimiz bilgilere devam etmek istiyorum.

En büyük sorunlarımız arasında yer alan SAP sisteminde menü kodunu hatırlama sorununuzu çözmenize yardımcı olacak bilgiyi sizlere sunmak istiyorum.

Bir rapora ihtiyacınız bulunmakta ve bu raporun transaction code bilgisini hatırlamıyor, SAP’nin menü kırılımında bu raporu bulamıyor iseniz, transaction code yazdığımız alana SAP1 yazmanız durumunda SAP içerisinde ki tüm standart raporları görebileceğiniz menü hiyerarşisini görüntüleyebilirsiniz.

Transaction code alanına SAP1 yazmanız durumunda, aşağıdaki ekranı görüntüleyebilirsiniz.

Örnek olarak Mali Muhasebe üst kategorisinde aşağıdaki gibi alt kırılımlardan oluşan alt kategorileri görüntüleyebilirsiniz.

Yine, transaction code alanına SAP2 yazdığınızda bu kez, bilgi sistemleri ile ilgili tüm menüleri yine aynı kırılım ile görebilirsiniz. Bilgi sistemleri ekranlarından kastım ana veri görüntüleme ekranlarıdır.

Örnek olarak malzeme ana verisini görüntülemek istediğinizde, Satış ve Dağıtım üst kategorisinde aşağıdaki gibi alt kırılımlardan oluşan alt kategorileri görüntüleyebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

@sapuzmancom @sapuzmancom @sapuzmancom1

SAP Modül Egitimleri, Sap Modul Kursları, Meltem Önal

Bu Yazıyı Beğendiniz mi?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Sizde 3.000 kişinin üzerinde bulunan abonelerimiz arasına katılın. Abone olarak yeni eklenen içeriklerimizden anında haberdar olursunuz
E-Mail adresiniz sapuzman.com dışında 3 tekil veya tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır
vote
Article Rating
Umut Demirci hakkında 251 makale
1986 yılında Kocaeli'nin Darıca ilçesinde dünyaya geldim. Bahçeşehir Üniversitesi, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünü başarılı bir şekilde tamamladım. Üniversite yıllarında çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ve bilişim projeleri içerisinde görev aldım. Üniversiteyi tamamladıktan hemen sonra 2010 yılında başladığım ERP sektöründe, SAP PMO (Proje Yönetim Ofisi) Takım Lideri olarak çalışmaya devam etmekteyim. Daha detaylı bilgi için Hakkımda menüsünü kullanabilirsiniz.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments