SAP Sisteminde Tüm Raporları Nasıl Görebilirim? SAP Sisteminde Yetkili Olduğum Raporları Nasıl Görebilirim?Okuma süresi 2 dakika

Merhabalar,

Tüm SAP Kullanıcılarının işine yarayacak bilgiler ile uzunca bir süredir ara verdiğimiz bilgilere devam etmek istiyorum.


En büyük sorunlarımız arasında yer alan SAP sisteminde menü kodunu hatırlama sorununuzu çözmenize yardımcı olacak bilgiyi sizlere sunmak istiyorum.

Bir rapora ihtiyacınız bulunmakta ve bu raporun transaction code bilgisini hatırlamıyor, SAP’nin menü kırılımında bu raporu bulamıyor iseniz, transaction code yazdığımız alana SAP1 yazmanız durumunda SAP içerisinde ki tüm standart raporları görebileceğiniz menü hiyerarşisini görüntüleyebilirsiniz.

Transaction code alanına SAP1 yazmanız durumunda, aşağıdaki ekranı görüntüleyebilirsiniz.

Örnek olarak Mali Muhasebe üst kategorisinde aşağıdaki gibi alt kırılımlardan oluşan alt kategorileri görüntüleyebilirsiniz.


Yine, transaction code alanına SAP2 yazdığınızda bu kez, bilgi sistemleri ile ilgili tüm menüleri yine aynı kırılım ile görebilirsiniz. Bilgi sistemleri ekranlarından kastım ana veri görüntüleme ekranlarıdır.

Örnek olarak malzeme ana verisini görüntülemek istediğinizde, Satış ve Dağıtım üst kategorisinde aşağıdaki gibi alt kırılımlardan oluşan alt kategorileri görüntüleyebilirsiniz.


Bu Yazıyı Beğendiniz mi?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Sizde 3.000 kişinin üzerinde bulunan abonelerimiz arasına katılın. Abone olarak yeni eklenen içeriklerimizden anında haberdar olursunuz
E-Mail adresiniz sapuzman.com dışında 3 tekil veya tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır
Sosyal Medya Hesaplarımız
0 0 vote
Article Rating

SAP Eğitimi İçin Tavsiye

SAPUZMAN.COM Blog sitemiz, siz değerli ziyaretçilerimiz için EDUANKA  firması ile özel bir anlaşma yapmış bulunmaktadır. EDUANKA Eğitim firması ile iletişime geçerek, kendilerine sapuzman.com sitesi üzerinden ulaştığınızı bildirmeniz durumunda, EDUANKA tarafından verilen eğitimlerden özel indirim hakkına sahip olacaksınız.

Online ve/veya yüz yüze, Kurumsal, Grup ve Bireysel eğitim alabilirsiniz.

Kendileri ile iletişime geçebilmek için yapmanız gerekenler, buraya tıklayarak EDUANKA firmasının web sitesine ulaşıp ilgililer ile iletişime geçebilir, veya 0 552 240 00 57 numaralı telefonu arayabilir, genel sorularınızı bilgi@eduanka.com mail adresine iletebilirsiniz.

Aşağıdaki linkler üzerinden eğitmen cv’sine ve modül eğitim müfredatlarına daha kolay ulaşabilirsiniz.

Umut Demirci hakkında 277 makale
1986 yılında Kocaeli'nin Darıca ilçesinde dünyaya geldim. Bahçeşehir Üniversitesi, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünü başarılı bir şekilde tamamladım. Üniversite yıllarında çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ve bilişim projeleri içerisinde görev aldım. Üniversiteyi tamamladıktan hemen sonra 2010 yılında başladığım ERP sektöründe, SAP Sipariş Planlama&Müşteri Hizmetleri ve Master Data Birim Yöneticisi olarak çalışmaya devam etmekteyim. Daha detaylı bilgi için Hakkımda menüsünü kullanabilirsiniz.
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ergün Uğur
Ergün Uğur
2 ay önce

Merhaba sorum olcaktı