SAP Sisteminde Kar Merkezi, Masraf Merkezi ve İç Siparişi Karşılaştırıyoruz!

Masraf Merkezi

Maliyet Merkezleri, maliyetlerin ortaya çıktığı bir yeri temsil eden bir kontrol alanı içinde organizasyon birimleridir. Bölge / bölüm / departman ve / veya sorumluluk bazında Organizasyonel bölümlerin, fiili ve plan rakamlarını gözlemleyebilirsiniz.

İç Sipariş

Belirli bir süre veya belirli bir son teslim tarihi olan bir proje veya görev için maliyet biriktirmek için iç siparişler kullanılabilir.

Kar Merkezi

Kar Merkezi, muhasebesel anlamda, kurumun yönetim odaklı yapısını iç kontrol amacı ile yansıtan bir organizasyonel birimdir. Kar Merkezi bir kurum içindeki bağımsız alanların karını veya kaybını değerlendirir. Bu bağımsız alanlar, maliyet ve gelirlerden sorumludur.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Sizde 3.000 kişinin üzerinde bulunan abonelerimiz arasına katılın. Abone olarak yeni eklenen içeriklerimizden anında haberdar olursunuz
E-Mail adresiniz sapuzman.com dışında 3 tekil veya tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır
Sosyal Medya Hesaplarımız
Umut Demirci hakkında 318 makale
1986 yılında Kocaeli'nin Darıca ilçesinde dünyaya geldim. Bahçeşehir Üniversitesi, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünü başarılı bir şekilde tamamladım. Üniversite yıllarında çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ve bilişim projeleri içerisinde görev aldım. Üniversiteyi tamamladıktan hemen sonra 2010 yılında başladığım ERP sektöründe, SAP Sipariş Planlama&Müşteri Hizmetleri ve Master Data Birim Yöneticisi olarak çalışmaya devam etmekteyim. Daha detaylı bilgi için Hakkımda menüsünü kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*