SAP Sisteminde Kar Merkezi, Masraf Merkezi ve İç Siparişi Karşılaştırıyoruz!

SAP-CO

Masraf Merkezi

Maliyet Merkezleri, maliyetlerin ortaya çıktığı bir yeri temsil eden bir kontrol alanı içinde organizasyon birimleridir. Bölge / bölüm / departman ve / veya sorumluluk bazında Organizasyonel bölümlerin, fiili ve plan rakamlarını gözlemleyebilirsiniz.

İç Sipariş

Belirli bir süre veya belirli bir son teslim tarihi olan bir proje veya görev için maliyet biriktirmek için iç siparişler kullanılabilir.

Kar Merkezi

Kar Merkezi, muhasebesel anlamda, kurumun yönetim odaklı yapısını iç kontrol amacı ile yansıtan bir organizasyonel birimdir. Kar Merkezi bir kurum içindeki bağımsız alanların karını veya kaybını değerlendirir. Bu bağımsız alanlar, maliyet ve gelirlerden sorumludur.

 

Bu Yazıyı Beğendiniz mi?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Sizde 3.000 kişinin üzerinde bulunan abonelerimiz arasına katılın. Abone olarak yeni eklenen içeriklerimizden anında haberdar olursunuz
E-Mail adresiniz sapuzman.com dışında 3 tekil veya tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır
Umut Demirci hakkında 87 makale
1986 yılında Kocaeli'nin Darıca ilçesinde dünyaya geldim. Eğitim yıllarımı başarılı bir şekilde tamamladıktan hemen sonra; Bahçeşehir Üniversitesi, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünü başarılı bir şekilde tamamladım. Eğitim yılları boyunca çeşitli projelere imza atarak bir çoğunda başarılı olarak kendimi geliştirme fırsatı buldum. Üniversiteyi tamamladıktan hemen sonra 2010 yılında başladığım ERP sektöründe, SAP İş Analisti olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir