SAP Sisteminde Depo Yeri Tanımlama ve Depo Adresi TanımlamaOkuma süresi 1 dakika

Merhabalar,

Bu yazımızda, SAP Sisteminde bulunan Üretim Yerlerine ait Depo Yeri Tanımlama işlemi ve bu depolara ait Depo Adresi Tanımlama işleminden bahsedeceğim.

SAP Sisteminde yeni bir depo yeri tanımlamak için öncelikle SPRO işlem kodu üzerinden uyarlama ekranına ulaşılır.

SAP Sisteminde Depo Yeri Tanımlama

Menü Yolu : SPRO –> İşletme Yapısı –> Tanım –> Malzeme Yönetimi –> Depo Yeri Bakımı yolu izlenerek Depo Yeri Tanımlama ekranına ulaşılır.

sap_depo_yeri_tanımlama_bakımı

İlgili menüye girişimizde, bizlere hangi üretim yerine ait depo yeri tanımlanacağı bilgisi istenir.

sap_depo_yeri_tanımlama_bakımı_üretim_yeri

Açılan ekranda, Yeni Girişler butonuna basılarak depo yeri kodu ve tanımı alanı doldurularak depo yeri kayıt altına alınır. Bu alanda kolaylık olması amacı ile ilgili üretim yerinde yer alan örnek depo yeri seçilerek kopyala butonu vasıtası ile yeni depo yeri tanımlaması gerçekleştirilebilir.

sap_depo_yeri_tanımlama_bakımı_yeni_depo_yeri_tanımlama

 

SAP Sisteminde Depo Adresi Tanımlama

İlgili depo yeri tanımlandıktan sonra, adres verisinin girileceği depo yeri seçilir ve Depo yeri adresleri alanı seçilerek, depo adreslerinin yer aldığı numara alanı görüntülenir. Bu alanda Yeni Girişler butonuna basılarak ilgili depoya ait adres bilgilerinin girileceği no alanı belirlenir.

sap_depo_yeri_tanımlama_bakımı_yeni_adres_girisi

Aşağıdaki ekran görüntüsünde belirtilen buton yardımı ile no alanında seçilen bilgi için SAP Sisteminde oluşturmuş olduğunuz depo yerine ait adres bilgisi girişini yapabilirsiniz.

sap_depo_yeri_tanımlama_bakımı_yeni_adres_girisi

Linkedin Resim
Bu Yazıyı Beğendiniz mi?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Sizde 3.000 kişinin üzerinde bulunan abonelerimiz arasına katılın. Abone olarak yeni eklenen içeriklerimizden anında haberdar olursunuz
E-Mail adresiniz sapuzman.com dışında 3 tekil veya tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır
Umut Demirci hakkında 204 makale
1986 yılında Kocaeli'nin Darıca ilçesinde dünyaya geldim. Bahçeşehir Üniversitesi, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünü başarılı bir şekilde tamamladım. Üniversite yıllarında çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ve bilişim projeleri içerisinde görev aldım. Üniversiteyi tamamladıktan hemen sonra 2010 yılında başladığım ERP sektöründe, SAP PMO (Proje Yönetim Ofisi) Takım Lideri olarak çalışmaya devam etmekteyim. Daha detaylı bilgi için Hakkımda menüsünü kullanabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir