Release Edilmiş Bir Request, Tekrar Nasıl Modifable Yapılır?

Bu yazımızda başımıza sıkça gelen, SAP Geliştirme ortamlarında uyarlamaları veya düzenlemeleri tamamladıktan sonra, oluşturulan request nesnesinin canlıya almamız için yaptığımız release işlemini nasıl geri alabileceğimizi anlatacağım.

Öncelikle çeşitli nedenlerden dolayı release edilmiş bir request, kalite veya canlı ortama taşınmadı ise, tekrar modifable haline getirilebilir.

Bunun için yapmanız gereken, SAP Geliştirme ortamında SE38 işlem kodu üzerinden RDDIT076 programını çalıştırmaktır.

request

Programı çalıştırdıktan sonra, açılan ekranda SAP Canlı yada Kalite ortamına taşınmamış ancak kuyrukta bekleyen yani release edilmiş request numarasını girmemizi istemekte sistem.

request
request

Menüyü tekrar yürüttüğümüzde açılan ekranda requestimizin son durumu görünür.


İlgili ekranda görülen son satırdan başlamak koşulu ile yani OGDK905688 nolu requestin üzerine çift tıklayarak açılan ekranda request bilgilerini değiştirebilmemiz için aşağıdaki ekran görüntüsünde işaretlediğim kalem butonuna basarak alanların değiştirilebilir olması sağlanır. Akabinde Status kısmında yer alan R değeri yerine D değeri girilir ve kayıt edilir. Ardından ana request olan OGDK905687 nolu request içinde aynı işlem yapılır.

request

Kayıt yapıldıktan sonra bir önceki ekranda R (release) statüsünde olan requestimiz D statüsüne geçerek Modifable olarak ayarlanmış olur.

request

Akabinde SAP SE10 ekranında requestinizin modifable olduğunu görebilirsiniz.

request

Sap ile ilgili daha fazla bilgiye, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Bu Yazıyı Beğendiniz mi?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Sizde 3.000 kişinin üzerinde bulunan abonelerimiz arasına katılın. Abone olarak yeni eklenen içeriklerimizden anında haberdar olursunuz
E-Mail adresiniz sapuzman.com dışında 3 tekil veya tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır
Sosyal Medya Hesaplarımız
Umut Demirci hakkında 318 makale
1986 yılında Kocaeli'nin Darıca ilçesinde dünyaya geldim. Bahçeşehir Üniversitesi, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünü başarılı bir şekilde tamamladım. Üniversite yıllarında çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ve bilişim projeleri içerisinde görev aldım. Üniversiteyi tamamladıktan hemen sonra 2010 yılında başladığım ERP sektöründe, SAP Sipariş Planlama&Müşteri Hizmetleri ve Master Data Birim Yöneticisi olarak çalışmaya devam etmekteyim. Daha detaylı bilgi için Hakkımda menüsünü kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*