Release Edilmiş Bir Requesti Tekrar Modifable Nasıl Yapabilirim?Okuma süresi 2 dakika

Merhabalar,

Bu yazımızda başımıza sıkça gelen, SAP Geliştirme ortamlarında uyarlamaları veya düzenlemeleri tamamladıktan sonra, requesti canlıya almamız için yaptığımız release işlemini nasıl geri alabileceğimizi anlatacağım.

Öncelikle çeşitli nedenlerden dolayı release edilmiş bir request, kalite veya canlı ortama taşınmadı ise, tekrar modifable haline getirilebilir.

Bunun için yapmanız gereken, SAP Geliştirme ortamında SE38 işlem kodu üzerinden RDDIT076 programını çalıştırmaktır.

Programı çalıştırdıktan sonra, açılan ekranda SAP Canlı yada Kalite ortamına taşınmamış ancak kuyrukta bekleyen yani release edilmiş request numarasını girmemizi istemekte sistem.

sap_abap2

Menüyü tekrar yürüttüğümüzde açılan ekranda requestimizin son durumu görünür.

İlgili ekranda görülen son satırdan başlamak koşulu ile yani OGDK905688 nolu requestin üzerine çift tıklayarak açılan ekranda request bilgilerini değiştirebilmemiz için aşağıdaki ekran görüntüsünde işaretlediğim kalem butonuna basarak alanların değiştirilebilir olması sağlanır. Akabinde Status kısmında yer alan R değeri yerine D değeri girilir ve kayıt edilir. Ardından ana request olan OGDK905687 nolu request içinde aynı işlem yapılır.

Kayıt yapıldıktan sonra bir önceki ekranda R (release) statüsünde olan requestimiz D statüsüne geçerek Modifable olarak ayarlanmış olur.

Akabinde SAP SE10 ekranında requestinizin modifable olduğunu görebilirsiniz.

Sitemize destek olmak adına, lütfen ilgili konuların altına yorum yazarak beğendiğiniz içeriklerimizi sosyal medya hesaplarında paylaşınız. Ayrıca sitemiz üzerinde gösterilen reklamları ziyaret ederek sitemize destek verebilirsiniz.

Linkedin Resim
Bu Yazıyı Beğendiniz mi?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Sizde 3.000 kişinin üzerinde bulunan abonelerimiz arasına katılın. Abone olarak yeni eklenen içeriklerimizden anında haberdar olursunuz
E-Mail adresiniz sapuzman.com dışında 3 tekil veya tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır
Umut Demirci hakkında 187 makale
1986 yılında Kocaeli'nin Darıca ilçesinde dünyaya geldim. Bahçeşehir Üniversitesi, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünü başarılı bir şekilde tamamladım. Üniversite yıllarında çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ve bilişim projeleri içerisinde görev aldım. Üniversiteyi tamamladıktan hemen sonra 2010 yılında başladığım ERP sektöründe, SAP PMO (Proje Yönetim Ofisi) Takım Lideri olarak çalışmaya devam etmekteyim. Daha detaylı bilgi için Hakkımda menüsünü kullanabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir