M8457 SAP Hatası – Malzeme Defteri Karma Faturaları Olanaklı Değil

Merhabalar

Bu yazımızda, M8457 SAP Hatası – Malzeme Defteri Karma Faturaları Olanaklı Değil hatasının nedeni ve çözümlerini bu yazımızda paylaşacağız.

M8457 SAP Hata Nedeni?

Hatayı bir satınalma siparişini MIRO işlem kodu üzerinden faturalaştırmaya çalıştırdığı

mızda almaktayız.

Hatanın ortaya çıkma nedeni, satınalma siparişinde yer alan üretim yerlerinden birinde veya bir kaçında malzeme defterinin aktifleştirilmemesinden dolayı olmaktadır.

Genelde yeni üretim yeri açılması durumunda, bu üretim yerlerinde malzeme defterinin aktifleştirilmesi unutulabiliyor. Bu durumda MIRO işlem kodundan fatura işlenmek istendiğinde sistem M8457 Sap Hatasını almaktayız.

M8457 SAP Hatasının Çözümü?

Hatanın çözümü için SAP sisteminin önerdiği bir çok note var. Ancak benim belirteceğim yöntem eğer geçerli olmaz ise bu noteları okuyup, sisteme yükleyebilirsiniz.

Benim çözüm önerim, satınalma siparişinde yer alan üretim yerlerinde malzeme defterini aktifleştirmektir.

Bunun için yapılması gereken, OMX1 işlem kodu üzerinden ilgili üretim yerlerinde malzeme defterinin aktifleştirilmesi işlemi için uyarlamalar yapılır ve request alınarak canlı sisteme kadar taşınır.

M8457 SAP Hatası - Malzeme Defteri Karma Faturaları Olanaklı Değil

İlgili işlemden sonra canlı sistemde CKMSTART işlem kodu üzerinden üretim yeri için malzeme defterinin oluşturulması gerekmektedir.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Sizde 3.000 kişinin üzerinde bulunan abonelerimiz arasına katılın. Abone olarak yeni eklenen içeriklerimizden anında haberdar olursunuz
E-Mail adresiniz sapuzman.com dışında 3 tekil veya tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır
Sosyal Medya Hesaplarımız
Umut Demirci hakkında 318 makale
1986 yılında Kocaeli'nin Darıca ilçesinde dünyaya geldim. Bahçeşehir Üniversitesi, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünü başarılı bir şekilde tamamladım. Üniversite yıllarında çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ve bilişim projeleri içerisinde görev aldım. Üniversiteyi tamamladıktan hemen sonra 2010 yılında başladığım ERP sektöründe, SAP Sipariş Planlama&Müşteri Hizmetleri ve Master Data Birim Yöneticisi olarak çalışmaya devam etmekteyim. Daha detaylı bilgi için Hakkımda menüsünü kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*