SAP Menü Ekranını Başlangıç Ekranına Nasıl Çevirebilirim?Okuma süresi 2 dakika

Merhabalar,

Bu yazımızda özellikle SAP’ye yeni başlayan veya SAP’yi yılardır kullanan kullanıcıların yaşadıkları en büyük sorunlardan biri, SAP Standart Menü Hiyerarşisini görüntüleyebilmektir.

Bazı firmaların SAP Programlarının başlangıç menüleri aşağıdaki gibi firmaya özgü olabilir.

Bazı firmaların SAP ERP Programlarında, SAP Kullanıcı Başlangıç Menüsü yukarıdaki ekran görüntüsünde belirtildiği gibi SAP Standart Menü Hiyerarşisinden farklı olabilir.

Bu gibi bir başlangıç menü hiyerarşisinin açılması durumunda, ulaşmak istediğiniz menü için, standart hiyerarşiyi izleyerek bulabileceğiniz işlem kodunu ezberlemek zorundasınızdır.

Bundan dolayı SAP Komut Satırı alanına “s000” sihirli işlem kodunu yazdığınızda aşağıdaki gibi SAP’nin standart menü hiyerarşisi otomatik olarak açılacaktır.

SAP Komut Satırına s000 işlem kodu yazılır.

Komut satırına s000 işlem kodunu yazıp enter tuşuna bastığınızda aşağıdaki ekran görüntüsünde belirtildiği gibi SAP Standart Menü Hiyerarşisi kullanıcının önüne çıkar.

s000 işlem kodu komut satırına girilip enter tuşuna basıldığında SAP Standart Menü Hiyerarşisi görüntülenir.

Herhangi bir menü üzerinde çalışma yaparken komut satırına “/ns000” yazarsanız ilgili menü hemen kapatılıp başlangıç standart sap hiyerarşisi açılır. “/os000” yazarsanız yeni bir ekran açılır ve sap standart hiyerarşisi açılır.

Bu yazı sapuzman.com sitesine aittir. Kaynak gösterilmeden başka bir mecrada yayınlanamaz.


Sormak istediğiniz soruları, sayfanın alt kısmında bulunan Yorumlar alanında yazarak sorabilirsiniz. Bunun yanı sıra yazılarımızı sosyal medya hesaplarımızda beğenip paylaşmanızı rica ederiz.

Linkedin Resim
Bu Yazıyı Beğendiniz mi?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Sizde 3.000 kişinin üzerinde bulunan abonelerimiz arasına katılın. Abone olarak yeni eklenen içeriklerimizden anında haberdar olursunuz
E-Mail adresiniz sapuzman.com dışında 3 tekil veya tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır
Umut Demirci hakkında 239 makale
1986 yılında Kocaeli'nin Darıca ilçesinde dünyaya geldim. Bahçeşehir Üniversitesi, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünü başarılı bir şekilde tamamladım. Üniversite yıllarında çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ve bilişim projeleri içerisinde görev aldım. Üniversiteyi tamamladıktan hemen sonra 2010 yılında başladığım ERP sektöründe, SAP PMO (Proje Yönetim Ofisi) Takım Lideri olarak çalışmaya devam etmekteyim. Daha detaylı bilgi için Hakkımda menüsünü kullanabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir