Muhasebe Belgelerinde Kayıt Tarihi ile Vade Tarihinin Otomatik Olarak Aynı Olmasını SağlamaOkuma süresi 1 dakika

Merhabalar,

Bu yazımızda, otomatik oluşan veya manuel olarak kayıt altına alınan bir muhasebe belgesinde Vade Tarihinin, belge Kayıt Tarihi ile aynı olması istenmektedir. SAP Sisteminde yapılacak bir uyarlama ile bu mümkündür.

Bunun için yapılması uyarlamaya ait menü yolu aşağıdaki gibidir.

Menü Yolu : SPRO–> Mali muhasebe (yeni) -> Mali muhasebe temel ayarları (yeni) -> Belge > Varsayılan değerler -> Valör tarihi önerisi alanı seçilir.

Akabinde hangi şirket kodunda bu işlemin olmasını istiyor iseniz Valör Tarih Önerisi alanını işaretleyerek request alabilirsiniz.

Bu Yazıyı Beğendiniz mi?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Sizde 3.000 kişinin üzerinde bulunan abonelerimiz arasına katılın. Abone olarak yeni eklenen içeriklerimizden anında haberdar olursunuz
E-Mail adresiniz sapuzman.com dışında 3 tekil veya tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır
Sosyal Medya Hesaplarımız
0 0 votes
Article Rating
Umut Demirci hakkında 285 makale
1986 yılında Kocaeli'nin Darıca ilçesinde dünyaya geldim. Bahçeşehir Üniversitesi, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünü başarılı bir şekilde tamamladım. Üniversite yıllarında çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ve bilişim projeleri içerisinde görev aldım. Üniversiteyi tamamladıktan hemen sonra 2010 yılında başladığım ERP sektöründe, SAP Sipariş Planlama&Müşteri Hizmetleri ve Master Data Birim Yöneticisi olarak çalışmaya devam etmekteyim. Daha detaylı bilgi için Hakkımda menüsünü kullanabilirsiniz.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments