Muhasebe Belgelerinde Kayıt Tarihi ile Vade Tarihinin Otomatik Olarak Aynı Olmasını SağlamaOkuma süresi 1 dakika

Merhabalar,

Bu yazımızda, otomatik oluşan veya manuel olarak kayıt altına alınan bir muhasebe belgesinde Vade Tarihinin, belge Kayıt Tarihi ile aynı olması istenmektedir. SAP Sisteminde yapılacak bir uyarlama ile bu mümkündür.

Bunun için yapılması uyarlamaya ait menü yolu aşağıdaki gibidir.

Menü Yolu : SPRO–> Mali muhasebe (yeni) -> Mali muhasebe temel ayarları (yeni) -> Belge > Varsayılan değerler -> Valör tarihi önerisi alanı seçilir.

Akabinde hangi şirket kodunda bu işlemin olmasını istiyor iseniz Valör Tarih Önerisi alanını işaretleyerek request alabilirsiniz.

 

Linkedin Resim
Bu Yazıyı Beğendiniz mi?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Sizde 3.000 kişinin üzerinde bulunan abonelerimiz arasına katılın. Abone olarak yeni eklenen içeriklerimizden anında haberdar olursunuz
E-Mail adresiniz sapuzman.com dışında 3 tekil veya tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır
Umut Demirci hakkında 237 makale
1986 yılında Kocaeli'nin Darıca ilçesinde dünyaya geldim. Bahçeşehir Üniversitesi, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünü başarılı bir şekilde tamamladım. Üniversite yıllarında çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ve bilişim projeleri içerisinde görev aldım. Üniversiteyi tamamladıktan hemen sonra 2010 yılında başladığım ERP sektöründe, SAP PMO (Proje Yönetim Ofisi) Takım Lideri olarak çalışmaya devam etmekteyim. Daha detaylı bilgi için Hakkımda menüsünü kullanabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir