Muhasebe Belgelerinde Kayıt Tarihi ile Vade Tarihinin Otomatik Olarak Aynı Olmasını Sağlama

sap_co_ay_kapanış_ay_sonu_işlem_adımları

Merhabalar,

Bu yazımızda, otomatik oluşan veya manuel olarak kayıt altına alınan bir muhasebe belgesinde Vade Tarihinin, belge Kayıt Tarihi ile aynı olması istenmektedir. SAP Sisteminde yapılacak bir uyarlama ile bu mümkündür.

Bunun için yapılması uyarlamaya ait menü yolu aşağıdaki gibidir.

Menü Yolu : SPRO–> Mali muhasebe (yeni) -> Mali muhasebe temel ayarları (yeni) -> Belge > Varsayılan değerler -> Valör tarihi önerisi alanı seçilir.

Akabinde hangi şirket kodunda bu işlemin olmasını istiyor iseniz Valör Tarih Önerisi alanını işaretleyerek request alabilirsiniz.

 

Bu Yazıyı Beğendiniz mi?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Sizde 3.000 kişinin üzerinde bulunan abonelerimiz arasına katılın. Abone olarak yeni eklenen içeriklerimizden anında haberdar olursunuz
E-Mail adresiniz sapuzman.com dışında 3 tekil veya tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır
Umut Demirci hakkında 87 makale
1986 yılında Kocaeli'nin Darıca ilçesinde dünyaya geldim. Eğitim yıllarımı başarılı bir şekilde tamamladıktan hemen sonra; Bahçeşehir Üniversitesi, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri bölümünü başarılı bir şekilde tamamladım. Eğitim yılları boyunca çeşitli projelere imza atarak bir çoğunda başarılı olarak kendimi geliştirme fırsatı buldum. Üniversiteyi tamamladıktan hemen sonra 2010 yılında başladığım ERP sektöründe, SAP İş Analisti olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir