MDP Group – SAP Ücret Yönetimi Çözümü

SAP Ücret Yönetimi ve Ücret Artışı Simülasyonu

Ücret artış dönemlerinde operasyonel iş yükü artış gösterir. Belirlenen yeni ücretlerin ilgililerle paylaşılmasının, görüşlerinin alınmasının, gerekli düzenlemelerin yapılarak üst yönetim onayının alınmasının hızlı ve akıcı olması gerekir.

Ücret artış oranı üzerinden personele verilecek olan ek tutarın belirlenerek üst yönetim onayının alınması sonrasında yapılacak olan tüm çalışmaların tek bir platformda yürütülmesi, insan kaynakları çalışanlarının işlerini kolaylaştıracaktır.

Ücret yönetimi ve ücret artış simülasyonu ile bütün pozisyonların ortalama maaş bilgisini tutan şirketlerden bu bilgiler alınır. Bilgiler; pozisyon, lokasyon, şirket büyüklüğü gibi hemen hemen her kırılımda, bütün pozisyonlar için tutulur. Bilgiler alındıktan sonra, sisteme yüklenir ve kendi çalışanlarınızla eşleştirirsiniz. Bu sayede piyasada çalışanlarınızın ücret ortalamasını görebilir ve karşılaştırmalar yapabilirsiniz. Eğer çalışanın maaşı piyasanın altında kalmışsa, piyasa ortalamasını yakalamak için zam yapabilir ya da tam tersi piyasanın üzerindeyse zam oranını düşük tutabilirsiniz.

Ortalama maaş bilgileri departman yöneticilerine iletilir. Yöneticiler kendi departmanlarıyla ilgili fiyat ortalamasını ve çalışanlarının maaşlarını görüp karşılaştırabilir ve kendi maaş önerisini girer. Örneğin; müdürden başlayarak, koordinatör, genel müdür yardımcısı ve genel müdür şeklinde bir yol izlenir. Müdürler kendi departmanlarıyla ilgili gelen ücret ortalamalarını ve çalışanlarının maaşlarını görüp karşılaştırır ve kendi maaş önerisini girer. Sistem burada şuna bakar; departmanın toplam maaş büyüklüğü. Departman bazında toplam maaş büyüklüğünün bir sınırı olabilir. Eğer toplam maaş büyüklüğü belirlenen toplam tutarın altındaysa süreç ilerlemeye devam eder. Maaş önerisi yazıldıktan sonra yönetim halkasından onay alınır. Tüm onaylar tamamlandıktan sonra maaş önerileri insan kaynakları departmanına gider. İnsan kaynakları da maaşlara onay verdikten sonra bu bilgiler tekrar yöneticilere mail olarak iletilir.

Ücret Yönetimi Çözümü ve Ücret Artış Simülasyonu Çözümü sayesinde yöneticiler, çalışanlarının ücretlerini piyasa ortalaması ile karşılaştırma fırsatı bulur, tüm maaş artış süreci tek bir platformdan yürütülür. Bir portal uygulaması olan Ücret Yönetimi ve Ücret Artış Simülasyonu Çözümü, SAP ile %100 entegredir. Portalin, kurumlara özel olarak tasarımının yapılabilmesi, kurumsal kimlik kurallarına uyum ve kullanıcıların sisteme adapte olması konularında, şirkete ciddi kolaylık sağlar.

MDP GROUP SAP ÜCRET YÖNETİMİ ÇÖZÜMÜNÜ İNCELEMEK İÇİN

LÜTFEN TIKLAYINIZ.

MDP Group Hakkında

MDP Group, 2012’den bu yana danışmanlık, geliştirme ve Fintech alanlarında edindiği tecrübeleri doğrultusunda, şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayacak inovatif, yaratıcı ve katma değeri yüksek çözümler sunmaktadır.

300’den fazla müşteriyle çalışarak 1000’den fazla projeyi hayata geçiren MDP Group, SAP, e-Dönüşüm ve Web/Mobil uygulamaları hizmetleri sunarak şirketlerin dijital dönüşüm yolculuklarına eşlik etmektedir. Bununla birlikte MDP Group, yürüttüğü Ar-Ge faaliyetleri, veri analitiği ve makine öğrenmesi yazılım geliştirmeleri ile dijital inovasyon alanında da yeni başarılara imza atmaktadır.

MDP Group alanında uzman kadrosu ile gıda, tekstil, otomotiv, ilaç, iletişim, sağlık, çimento, çelik, havacılık ve elektronik gibi farklı sektörlerdeki müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda;

  • SAP PI/PO
  • SAP EWM
  • SAP ABAP
  • SAP CPI
  • SAP Fiori
  • SAP e-Dönüşüm ve Web/Mobil çözümleri ile hizmet vermektedir.

Uluslararası platformda da müşterilerine destek veren ve yurtdışında hayata geçirdiği proje sayısı her geçen sene artan MDP Group, İsviçre ofisinin açılması ile beraber, global bir marka olarak alanında öncü olmaya devam etmektedir.

Alanında uzman ekibimiz, bilişim gereksiniminizi karşılayacak, dijital vizyonlarınızı gerçekleştirecek ve olabilecek en yüksek verimi almanızı sağlayacak özelleştirilmiş çözümler sunmaktadır.

MDP Group olarak elde ettiğimiz başarıları, her zaman en iyiyi hedefleyen ve kendini devamlı olarak geliştirmeye adayan ekibimiz ile birlikte elde ettik. Yenilikçi projelere imza atabilmek adına takım ruhunun ve sinerjinin önemini hep ön planda tutuyoruz.

Aldığımız proje sorumluluklarının da ötesinde, her daim beklentilerinizi geçecek inovatif çözümler bulmayı hedefliyoruz. Projelerinizin her adımını size danışarak en ince ayrıntısına kadar analiz ediyoruz ve gereken her türlü desteği sunmaktan çekinmiyoruz.

Sadece IT sistemlerinizi firmanıza uygun hale getirmek için değil, teknolojideki yenilikleri yakından takip ederek, yeni yöntem ve çözümler geliştirerek, firmanızı ileriye taşımak ve rekabet gücünüzü arttırmak için çalışıyoruz.

MDP Group İletişim

Web Sitesi: https://mdpgroup.com/

Telefon: +90 216 317 77 90

Mail: info@mdpgroup.com

Bu Yazıyı Beğendiniz mi?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Sizde 3.000 kişinin üzerinde bulunan abonelerimiz arasına katılın. Abone olarak yeni eklenen içeriklerimizden anında haberdar olursunuz
E-Mail adresiniz sapuzman.com dışında 3 tekil veya tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır