MDP Group – SAP Organizasyon Şeması Çözümü

Organizasyon Şemanızın Görselliğini ve Fonksiyonalitesini Arttırın

Organizasyon şeması, firmaların, sahip olduğu personel kadrosununun alt-üst ilişkisi çerçevesinde şekillendirilerek, departman bazlı ya da kümül olarak görsel bir biçimde dağılımının yapılmasıdır.

SAP Organizasyon Şeması Çözümü ile sistem üzerindeki firmalar ve alt departmanlar bazlı kırılım seçildikten sonra şema oluşturulur. Şema, en üst kıdemden başlayarak aşağıya doğru açılabilir.

Kişi kartlarında, SAP üzerinde oluşturulan, personel özlük ve geçmiş bilgilerini içeren dokümanlar görüntülenebilir. İlgili personele bağlı sekreter ve danışman gibi, şemaya konu olmayan personeller, pop-up olarak görüntülebilir. İlgili kartı oluşturan kişi, departman ve mevki bilgileri, kutu içerisinde yer alır. İlgili kişiye doğrudan bağlı olan ve bağlı olduğu kişilere bağlı olan toplam kişi sayısı kutunun alt kısmında belirtilir.

Personel Tanıtım Formu İçerisinde Şu Bilgiler Yer Alır:

 • Kişisel Bilgiler
 • Eğitim Bilgileri
 • Önceki İş Deneyimleri
 • Grup İçi İş Deneyimi
 • Alınan Eğitimler
 • Yabancı Diller

Organizasyon şemasında açık ve dondurulmuş pozisyonlar farklı renklerde gösterilebilir.

Şema içerisinde yer alan personeller, alt üst pozisyonlardan kaynaklı kıdem sınıflamasına göre farklı seviyelerde gösterilebilir.

Arama butonu ile şema içerisinde yer alan bir personele doğrudan ulaşılabilir. İlgili pozisyonun bağlı olduğu üst mevkiler zincir halinde gösterilir.

Farklı bir departmanda yer almasına rağmen, bağlı olduğu departmandan ya da kişiden farklı departman ya da kişilere raporlama yapan kişiler şemada farklı biçimde gösterilebilir.

SAP sistemi üzerinde çalışan uygulama, ilgili tüm SAP verilerini ve personelleri anlık olarak işler ve farklı bir server/entegrasyon ihtiyacı doğurmaz. Geliştirilen altyapı sayesinde, responsive olarak web ortamından kolayca erişim sağlanabilen bir uygulamadır. Personel özlük verileri gibi kritik bilgiler, SAP dışına çıkmadan işlendiği için güvenlik açığı oluşturmaz. Kullanımı kolay arayüz ve kurumsal görsellik unsurlarının kullanımı (tema, logo, resim vb.) ile firmaya özgü bir görünüm oluşturulur. Açık kaynak kod olarak geliştirilen uygulama, firma bazlı geliştirmeler ve gerekli güncellemelerin çok daha hızlı ve kişi/kurum bağımsız bir şekilde uyarlanabilmesini sağlar.

MDP GROUP SAP ORGANİZASYON ŞEMASI ÇÖZÜMÜNÜ İNCELEMEK İÇİN

LÜTFEN TIKLAYINIZ.

MDP Group Hakkında

MDP Group, 2012’den bu yana danışmanlık, geliştirme ve Fintech alanlarında edindiği tecrübeleri doğrultusunda, şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayacak inovatif, yaratıcı ve katma değeri yüksek çözümler sunmaktadır.

300’den fazla müşteriyle çalışarak 1000’den fazla projeyi hayata geçiren MDP Group, SAP, e-Dönüşüm ve Web/Mobil uygulamaları hizmetleri sunarak şirketlerin dijital dönüşüm yolculuklarına eşlik etmektedir. Bununla birlikte MDP Group, yürüttüğü Ar-Ge faaliyetleri, veri analitiği ve makine öğrenmesi yazılım geliştirmeleri ile dijital inovasyon alanında da yeni başarılara imza atmaktadır.

MDP Group alanında uzman kadrosu ile gıda, tekstil, otomotiv, ilaç, iletişim, sağlık, çimento, çelik, havacılık ve elektronik gibi farklı sektörlerdeki müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda;

 • SAP PI/PO
 • SAP EWM
 • SAP ABAP
 • SAP CPI
 • SAP Fiori
 • SAP e-Dönüşüm ve Web/Mobil çözümleri ile hizmet vermektedir.

Uluslararası platformda da müşterilerine destek veren ve yurtdışında hayata geçirdiği proje sayısı her geçen sene artan MDP Group, İsviçre ofisinin açılması ile beraber, global bir marka olarak alanında öncü olmaya devam etmektedir.

Alanında uzman ekibimiz, bilişim gereksiniminizi karşılayacak, dijital vizyonlarınızı gerçekleştirecek ve olabilecek en yüksek verimi almanızı sağlayacak özelleştirilmiş çözümler sunmaktadır.

MDP Group olarak elde ettiğimiz başarıları, her zaman en iyiyi hedefleyen ve kendini devamlı olarak geliştirmeye adayan ekibimiz ile birlikte elde ettik. Yenilikçi projelere imza atabilmek adına takım ruhunun ve sinerjinin önemini hep ön planda tutuyoruz.

Aldığımız proje sorumluluklarının da ötesinde, her daim beklentilerinizi geçecek inovatif çözümler bulmayı hedefliyoruz. Projelerinizin her adımını size danışarak en ince ayrıntısına kadar analiz ediyoruz ve gereken her türlü desteği sunmaktan çekinmiyoruz.

Sadece IT sistemlerinizi firmanıza uygun hale getirmek için değil, teknolojideki yenilikleri yakından takip ederek, yeni yöntem ve çözümler geliştirerek, firmanızı ileriye taşımak ve rekabet gücünüzü arttırmak için çalışıyoruz.

MDP Group İletişim

Web Sitesi: https://mdpgroup.com/

Telefon: +90 216 317 77 90

Mail: info@mdpgroup.com

Bu Yazıyı Beğendiniz mi?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Sizde 3.000 kişinin üzerinde bulunan abonelerimiz arasına katılın. Abone olarak yeni eklenen içeriklerimizden anında haberdar olursunuz
E-Mail adresiniz sapuzman.com dışında 3 tekil veya tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır