MDP Group – SAP Envanter Takip Çözümü

İşletmelerin kaynaklarına karşı bilinçli olmaları ve organizasyon eksikliği kaynaklı donanım kayıplarını önlemeleri, uzun vadede sabit kıymet vergi ücretlerini ve satın alma maliyetlerini düşürmelerini sağlamaktadır. Etkili bir envanter yönetimi uygulandığında, envanter yönetimine daha az zaman ve kaynak harcanır; bununla birlikte çalışanların performansları olumlu etkilenir.

Özellikle büyümekte olan işletmelerin, artan çalışan ve talepler doğrultusunda donanım ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri gerekmektedir. Ancak bu süreçte hatalı sayımlardan veya eksik veri girişinden dolayı lüzumsuz siparişlerde bulunmadıklarından, eksik sipariş kaynaklı üretkenlik kaybı da yaşamadıklarından emin olmalıdırlar.

Çok sayıda donanımı bulunan veya donanımları sirkülasyon halinde olan işletmelerin, envanter yönetimlerini hesap tabloları üzerinden etkili bir şekilde sağlayabilmeleri gerçekçi değildir. Sayım aşamasında, veri girişi aşamasında veya donanımların transferleri esnasında insan kaynaklı hataların oluşması çok olağandır. Bu hatalar zaman ve maliyet olarak işletmelere olumsuz olarak yansımaktadır.

Envanter yönetim sürecindeki hata payını ortadan kaldırın ve çalışan performansını arttırın.

MDP SAP Envanter Takibi çözümü, işletmelerin bünyelerindeki donanımlarının takibini sağlamalarını, eksik donanımları sistematik bir şekilde tedarik etmelerini, donanım sevkiyatlarını kolayca takip etmelerini ve duran varlıklarına ilişkin bilgileri yönetmelerini kolaylaştırmak amacıyla, SAP ile %100 entegre olarak geliştirilmiştir.

SAP Üzerinden Envanter Yönetimi

Envanter yönetim işlemlerini SAP üzerinden yönetmek, hatalı veri girişine ve güncellenmemiş hesap tabloları üzerinden sipariş verme ihtimallerini ortadan kaldırır. SAP Envanter Takibi çözümü ile işletmeler sahip oldukları donanımları, bunların nerede bulunduklarını, kullanıcı bilgilerini, satın alım tarihlerini, üretici ve fiyat bilgilerini tek bir platform üzerinden görüntüleyebilir ve yönetebilirler.

MDP SAP Envanter Takibi çözümü ile donanım takibi, donanım transfer takibi, sipariş takibi, sevkiyat takibi, ürün iade ve zimmetlenme süreçlerinizi otomatikleştirin.

Responsive Tasarım

SAP Envanter Takibi çözümü dizüstü bilgisayar, akıllı telefon, tablet ve diğer mobil cihazlar üzerinden rahatlıkla kullanılabilir. Kullanıcılar isteğe bağlı olarak sipariş ve transfer talepleri, sevkiyat durumları ve donanımların geri alınma işlemleri ile ilgili anlık bildirim alabilirler.

Hiyerarşik Onaylama Sistemi

SAP Envanter Takibi çözümünde, donanım satın alım talepleri yöneticilere mail aracılığıyla gönderilir. Yöneticiler mail veya uygulama üzerinden sipariş ile ilgili bilgileri görüntüleyebilir, maildeki bağlantıya tıklayarak onay-ret cevabı verebilirler. Talep formlarına ve imzaya gerek kalmaz, böylece satın alma süreçleri daha hızlı ve verimli hale gelmektedir.

Barkod Takibi

Donanımlara işlenen barkod etiketleri SAP Envanter Takibi uygulaması üzerinden mobil cihaz veya tablet ile okutulur ve bilgiler SAP sistemine otomatik olarak aktarılır. Denetim ve donanım transfer süreçlerinde, anlık konum bilgileri uygulama üzerinden takip edilebilir. Özellikle donanımları sirkülasyon halinde olan işletmeler için, ürünlerin hangi saat ve tarihte nereden çıkış yaptığını, nereye giriş yaptığını ve kimin üstüne zimmetlendiğini hızlıca takip edebilmek lojistik iş süreçlerini kolaylaştırmaktadır.

Demirbaş Denetimleri

SAP Envanter Takibi çözümü, Hazine ve Maliye Bakanlığı denetimlerinde büyük kolaylık sağlamaktadır. Sorgulanan sabit kıymetlerin ve amortismana tabi donanımların satın alım tarihlerine, konumlarına ve faturalarına SAP sistemi üzerinden hızlıca ulaşmak mümkündür.

Amortisman Süreç Yönetimi

Amortismana tabi donanımların amortisman kartlarını sisteme yükleyebilirsiniz ve hurdaya ayrılacak donanımlarınızın hurda faturalarını sistem üzerinden çıkartabilirsiniz. Amortismana tabi donanımlarınızı filtreleme imkânı, amortisman ve yeniden değerleme uygulama süreçlerini kolaylaştırmaktadır.

Kapsamlı Filtreleme

Donanımlarınızı fiyat, üretim yılı, üretici, satın alma tarihleri gibi kategorilere göre filtreleyebilirsiniz.

Detaylı Raporlama

Tercih edilen filtrelere göre donanım listelerinizin detaylı raporlarını hızlıca çıkartabilirsiniz.

Kolay Zimmetleme

Transfer ve donanım alma süreçleri için sistem üzerinden zimmet formu çıktısı alabilir, form imzalandıktan sonra sisteme yükleyebilirsiniz.

Donanım Görselleri

Sisteme yüklenilen görsellerden donanımlarınızın satış kanallarındaki kullanımını kontrol edebilirsiniz. Hangi görselin hangi ürüne ait olduğu barkod bilgileri ile tanımlanabilir.

Canlı Takip

Bölgeden bölgeye veya müşteriden müşteriye transfer süreçlerini, sevkiyat durumlarını uygulama üzerinden anlık takip edebilirsiniz.

Yardım ve Destek

İhtiyaç duyduğunuz zaman uygulama üzerinden veya MDP çözüm ekibimizle iletişime geçerek sınırsız destek alabilirsiniz.

MDP GROUP SAP ENVANTER TAKİP ÇÖZÜMÜNÜ İNCELEMEK İÇİN

LÜTFEN TIKLAYINIZ.

MDP Group Hakkında

MDP Group, 2012’den bu yana danışmanlık, geliştirme ve Fintech alanlarında edindiği tecrübeleri doğrultusunda, şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayacak inovatif, yaratıcı ve katma değeri yüksek çözümler sunmaktadır.

300’den fazla müşteriyle çalışarak 1000’den fazla projeyi hayata geçiren MDP Group, SAP, e-Dönüşüm ve Web/Mobil uygulamaları hizmetleri sunarak şirketlerin dijital dönüşüm yolculuklarına eşlik etmektedir. Bununla birlikte MDP Group, yürüttüğü Ar-Ge faaliyetleri, veri analitiği ve makine öğrenmesi yazılım geliştirmeleri ile dijital inovasyon alanında da yeni başarılara imza atmaktadır.

MDP Group alanında uzman kadrosu ile gıda, tekstil, otomotiv, ilaç, iletişim, sağlık, çimento, çelik, havacılık ve elektronik gibi farklı sektörlerdeki müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda;

  • SAP PI/PO
  • SAP EWM
  • SAP ABAP
  • SAP CPI
  • SAP Fiori
  • SAP e-Dönüşüm ve Web/Mobil çözümleri ile hizmet vermektedir.

Uluslararası platformda da müşterilerine destek veren ve yurtdışında hayata geçirdiği proje sayısı her geçen sene artan MDP Group, İsviçre ofisinin açılması ile beraber, global bir marka olarak alanında öncü olmaya devam etmektedir.

Alanında uzman ekibimiz, bilişim gereksiniminizi karşılayacak, dijital vizyonlarınızı gerçekleştirecek ve olabilecek en yüksek verimi almanızı sağlayacak özelleştirilmiş çözümler sunmaktadır.

MDP Group olarak elde ettiğimiz başarıları, her zaman en iyiyi hedefleyen ve kendini devamlı olarak geliştirmeye adayan ekibimiz ile birlikte elde ettik. Yenilikçi projelere imza atabilmek adına takım ruhunun ve sinerjinin önemini hep ön planda tutuyoruz.

Aldığımız proje sorumluluklarının da ötesinde, her daim beklentilerinizi geçecek inovatif çözümler bulmayı hedefliyoruz. Projelerinizin her adımını size danışarak en ince ayrıntısına kadar analiz ediyoruz ve gereken her türlü desteği sunmaktan çekinmiyoruz.

Sadece IT sistemlerinizi firmanıza uygun hale getirmek için değil, teknolojideki yenilikleri yakından takip ederek, yeni yöntem ve çözümler geliştirerek, firmanızı ileriye taşımak ve rekabet gücünüzü arttırmak için çalışıyoruz.

MDP Group İletişim

Web Sitesi: https://mdpgroup.com/

Telefon: +90 216 317 77 90

Mail: info@mdpgroup.com

Bu Yazıyı Beğendiniz mi?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Sizde 3.000 kişinin üzerinde bulunan abonelerimiz arasına katılın. Abone olarak yeni eklenen içeriklerimizden anında haberdar olursunuz
E-Mail adresiniz sapuzman.com dışında 3 tekil veya tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır