MDP Group – Gelen E-Fatura Çözümü

SAP Gelen e-Fatura Çözümü Nedir?

MDP’nin SAP Gelen e-Fatura çözümü SAP kullanan e-Fatura mükellefleri için geliştirilmiştir. Bu çözüm, kullanıcılara gelen e-Faturaların SAP sistemlerine otomatik aktarımını sağlamaktadır. Gelen e-Faturaların takibi hızlı ve kolay bir şekilde SAP raporları üzerinden gerçekleşir. Çözümün özellikleri arasında gelen e-Faturalar için bildirim alma seçeneği, e-Faturalara onay veya ret yanıtı verme ve e-Faturaları ticari bazlı listeleme imkânı da bulunmaktadır.

SAP Gelen e-Fatura Çözümü Nasıl Çalışır?

İki tarafın da e-Fatura mükellefi olması durumunda, fatura göndericisi e-Faturayı sisteme aktarır. Bunu takiben alıcı, SAP sistemi üzerinden kendisine gelen e-Faturaları görüntüleyebilir, listeleyebilir ve onay-ret yanıtı verebilir.

Kimler SAP Gelen e-Fatura çözümünden faydalanabilir?

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından e-Dönüşüm kapsamında yapılan düzenleme sonucunda, e-Fatura uygulamasına kayıtlı mükelleflerin diğer kullanıcılara faturalarını e-Fatura olarak düzenlemeleri zorunludur. E-Fatura uygulamasına geçme zorunluluğu bulunan mükellefler, Hazine ve Maliye Bakanlığının yayımladığı Genel Tebliğ’de listelenmiştir. MDP SAP Gelen e-Fatura çözümü, gelen e-Faturaları tek portal üzerinden görüntülemek ve takip etmek isteyen e-Fatura mükelleflerine kolay arşivleme, iş yükünü minimize etme ve fatura kaybını ortadan kaldırma gibi faydalar sağlamaktadır.

SAP Gelen e-Fatura Çözümünün Avantajları

 • SAP ile %100 entegre çalışır
 • Gelen e-Faturalar otomatik olarak arşivlenir
 • Gelen e-Faturalar gün, hafta ve aya göre filtrelenebilir
 • Gelen e-Faturalar için bildirim alınabilir
 • Temel fatura iptallerine otomatik iade faturası kesilir ve gönderilir
 • Üzerinde aksiyon alınmayan faturalar için otomatik mail gönderilir
 • Ticari faturalar için otomatik ticari yanıt gönderimi sağlanır
 • Operasyonel iş yükünü ve maliyeti minimize eder
 • Fatura kaybı ihtimalini ortadan kaldırır

MDP GROUP GELEN E-FATURA ÇÖZÜMÜNÜ İNCELEMEK İÇİN

LÜTFEN TIKLAYINIZ.

MDP Group Hakkında

MDP Group, 2012’den bu yana danışmanlık, geliştirme ve Fintech alanlarında edindiği tecrübeleri doğrultusunda, şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayacak inovatif, yaratıcı ve katma değeri yüksek çözümler sunmaktadır.

300’den fazla müşteriyle çalışarak 1000’den fazla projeyi hayata geçiren MDP Group, SAP, e-Dönüşüm ve Web/Mobil uygulamaları hizmetleri sunarak şirketlerin dijital dönüşüm yolculuklarına eşlik etmektedir. Bununla birlikte MDP Group, yürüttüğü Ar-Ge faaliyetleri, veri analitiği ve makine öğrenmesi yazılım geliştirmeleri ile dijital inovasyon alanında da yeni başarılara imza atmaktadır.

MDP Group alanında uzman kadrosu ile gıda, tekstil, otomotiv, ilaç, iletişim, sağlık, çimento, çelik, havacılık ve elektronik gibi farklı sektörlerdeki müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda;

 • SAP PI/PO
 • SAP EWM
 • SAP ABAP
 • SAP CPI
 • SAP Fiori
 • SAP e-Dönüşüm ve Web/Mobil çözümleri ile hizmet vermektedir.

Uluslararası platformda da müşterilerine destek veren ve yurtdışında hayata geçirdiği proje sayısı her geçen sene artan MDP Group, İsviçre ofisinin açılması ile beraber, global bir marka olarak alanında öncü olmaya devam etmektedir.

Alanında uzman ekibimiz, bilişim gereksiniminizi karşılayacak, dijital vizyonlarınızı gerçekleştirecek ve olabilecek en yüksek verimi almanızı sağlayacak özelleştirilmiş çözümler sunmaktadır.

MDP Group olarak elde ettiğimiz başarıları, her zaman en iyiyi hedefleyen ve kendini devamlı olarak geliştirmeye adayan ekibimiz ile birlikte elde ettik. Yenilikçi projelere imza atabilmek adına takım ruhunun ve sinerjinin önemini hep ön planda tutuyoruz.

Aldığımız proje sorumluluklarının da ötesinde, her daim beklentilerinizi geçecek inovatif çözümler bulmayı hedefliyoruz. Projelerinizin her adımını size danışarak en ince ayrıntısına kadar analiz ediyoruz ve gereken her türlü desteği sunmaktan çekinmiyoruz.

Sadece IT sistemlerinizi firmanıza uygun hale getirmek için değil, teknolojideki yenilikleri yakından takip ederek, yeni yöntem ve çözümler geliştirerek, firmanızı ileriye taşımak ve rekabet gücünüzü arttırmak için çalışıyoruz.

MDP Group İletişim

Web Sitesi: https://mdpgroup.com/

Telefon: +90 216 317 77 90

Mail: info@mdpgroup.com

Bu Yazıyı Beğendiniz mi?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Sizde 3.000 kişinin üzerinde bulunan abonelerimiz arasına katılın. Abone olarak yeni eklenen içeriklerimizden anında haberdar olursunuz
E-Mail adresiniz sapuzman.com dışında 3 tekil veya tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır